خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش

شرکت ویسرو برای تامین رضایت شما مصرف کننده گرامی اقدام به راه اندازی واحد خدمات پس از فروش نموده است.

در این واحد کلیه امور مربوط به تعویض، تعمیر و ارسال محصولات دارای ایراد فنی پردازش می شود. خریداران می توانند در صورت بروز اشکال در محصولات با این واحد تماس حاصل فرمایند. همکاران ما در واحد خدمات پس از فروش درخواست شما را بررسی و به نماینده مربوطه ارجاع می دهند. نماینده پس از هماهنگی با خریدار جهت بازدید از محصول در محل حضور به عمل می آورد و شرایط ضمانت برای محصول را بررسی می نماید.

در صورتی تایید شرایط ضمانت نامه، اگر از زمان تحویل محصول کمتر از ۷ روز گذشته باشد محصول توسط نماینده به کارخانه عودت و محصول جایگزین برای خریدار ارسال می گردد.

در صورتیکه از زمان تحویل بیش از ۷ روز و کمتر از ۲۴ ماه گذشته باشد شرایط تعمیر در محل بررسی می گردد، در صورت امکان تعمیر در محل نیروی مورد نیاز برای انجام به محل اعزام می گردد و در صورت نیاز به تعمیر محصول در کارخانه، محصول توسط نماینده به کارخانه منتقل و طی ۲۰ روز کاری پس از تعمیر به محل مصرف کننده منتقل می گردد.

کلیه امور ثبت درخواست خدمات و پیگیری روند از طریق سایت ویسرو مبل انجام میگردد و نماینده فقط وظیفه بررسی شرایط ضمانت و حمل محصول را بر عهده دارد.

شایان ذکر است که هنگام تحویل اولیه، مسئولیت سلامت محصول بر عهده نماینده می باشد.